Jak to działa?

Panele fotowoltaiczne wykorzystują światło słoneczne, konwertując je w energie elektryczną. Jak to się dzieje? Cały geniusz fotowoltaiki polega na przekonwertowaniu energii słonecznej w prąd stały dzięki powstałej w tym procesie siły elektromotorycznej. Następnie, w falowniku zmieniany on jest na prąd zmienny, taki jak w publicznej sieci elektrycznej.   Cała instalacja jest odpowiednio wpięta do istniejącej sieci elektrycznej. Dzięki temu montaż paneli zaczyna generować zwrot kosztów inwestycji już od 1 dnia działania.

Co się dzieje z nadwyżką energii?

Nadwyżka wytworzona w najbardziej słonecznym sezonie trafia do sieci i może zostać wykorzystana w ciągu roku rozliczeniowego z zakładem energetycznym. Tak więc wróci do Ciebie !!!!

Zalety instalacji fotowoltaicznej

To, na co każdy zwraca uwagę w pierwszej chwili to, oczywiście, oszczędność. Jednak obniżenie rachunków czy uniezależnienie się od wzrastających cen prądu to nie jedyne korzyści z instalacji fotowoltaicznej.

ekologia

konwertując energię słoneczną w prąd zmienny, wspierasz środowisko naturalne. Jest to najbardziej ekologiczna metoda zasilania domu czy biura.

innowacyjność

czyli to, co każdy chciałby o sobie powiedzieć. Inwestując w swoją instalację sprawiasz, że Twoja firma lub Ty sam zyskujesz wizerunek osoby otwartej na innowacje, nowoczesnej.